Kas ir individi.lv?

Individi.lv ir profesionāļu apvienība, kas nodarbojas ar nelielu un vidēji lielu grafiskā dizaina projektu realizēšanu. Ilggadējā pieredze un aizrautība ar to ko darām ļauj mums piedāvāt mūsdienīgus dizaina risinājumus par saprātīgām izmaksām.
Mūsu sadarbības pamatprincips ir maksimāli precīzi izzināt pasūtītāja vajadzības lai realizējot projektu novērstu lieku laika un līdzekļu patēriņu. Tas mūsu sadarbības partneriem ļauj optimizēt izmaksas un nepārmaksā par opcijām, kas viņam patiesībā nav nepieciešamas.

Daži ieteikumu izvēloties mājas lapas izstrādātāju.

1) Skaidri nodefinējiet savas vēlmes. Ideālā gadījumā tas ir mājas lapas dizaina un funkcionalitātes apraksts. Pacentieties atrast analogus no jau esošajām mājas lapām, aplūkojiet arī jūsu nozares konkurentu mājas lapas, piefiksējiet, kas jums tajās patīk, kas nepatīk, ko vēlaties līdzīgi vai gluži pretēji ko nevēlaties. Visa šī informācija palīdzēs izstrādātājam izveidot jums pēc iespējas precīzāku piedāvājumu bez izmaksu atkāpēm izstrādes laikā.

2) Veiciet cenu aptauju. Nekad nepieņemiet pirmo piedāvājumu nesalīdzinot to ar vēl vismaz diviem. Tas ļaus jums iegūt objektīvāku ainu par jūsu projekta potenciālajām izmaksām. Neatklājiet izstrādātājam jūsu budžeta apmēru pirms esat saņēmis cenu piedāvājumu.

3) Meklējiet atsauksmes. Kā zināms sliktā slava internetā izplatās ļoti ātri, ja klientiem būs kas slikts sakāms par konkrēto izstrādātāju, tad to nebūs grūti atrast ar Google palīdzību. Iespējams varat iegūt objektīvu atsauksmi sazinoties ar kādu no izstrādātāja realizēto projektu īpašniekiem.

4) Iztaujājiet izstrādātāju. Pirms lēmuma pieņemšanas nekautrējaties uzdot jautājums, kas jums šķiet neskaidri un kursu izstrādātājs piedāvājumā nav atrunājis. Tas samazinās iespējamos pārpratumus uzsākot sadarbību.

5) Ieklausieties intuīcijā. Atcerieties, ka mājas lapas projekta iznākums ļoti lielā mērā ir atkarīgs no tā cik veiksmīga komunikācija un sadarbība jums veidosies ar izstrādātāju, tāpēc, ja jūs jau aptaujas laikā jūtat ka komunikācija nevedās kā gribētos, iespējams ir iemesls vēlreiz apdomāt izvēli.
Vai mājas lapu izstrādes izmaksas vienmēr ir objektīvas?

Diemžēl nē! Protams, katrs izstrādātājs spēj paskaidrot, no kādām izmaksām veidojas kopējā projekta cena, taču šīs izmaksas pie viena projekta realizēšanas dažādiem izstrādātājiem var atšķirties ļoti kardināli. Piemēram, kāds mūs klients bija veicis cenu aptauju samērā vienkāršas uzņēmuma mājas lapas izstrādei aptaujājot 8 dažādus izstrādātājus, izsūtot visiem vienādu aprakstu par to, kāda mājas lapa viņam nepieciešama. Rezultātā viņš saņēma cenu piedāvājumus, kuri svārstījās robežas no 800 līdz 12 000 EUR. Visi izstrādātāji solīja pēc būtības līdzīgu gala produktu ar izstrādes laiku no 1 līdz 3 mēnešiem. Rodas pavisam banāls jautājums, vai varētu būt tā, ka mājas lapa par 12 tūkstošiem EUR ir 15 reizes labāka par to, kas izmaksātu 800 EUR? Lai to uzzinātu vajadzētu izstrādāt vienu un to pašu mājas lapu lētākajā un dārgākajā variantā un pēc tam salīdzināt rezultātu, bet šādas iespējas mums nav un tas arī nav mūsu mērķis, taču skaidrs ir viens, ka tik liela cenu atšķirība nav objektīva. Tiesa gan, tāpat kā izstrādātāju izcenojumi, arī pasūtītāju budžeti mājas lapas izstrādei mēdz būt ļoti dažādi, tāpēc visticamāk, katram no 8 aptaujātajiem izstrādātājiem ir savi klienti, kas tieši viņu piedāvājumu ir atzinuši par vissaistošāko.
Kāpēc spējam piedāvāt kvalitatīvu un modernu mājas lapu izstrādi par zemākām cenām?

Lai gan mājas lapu cenas bieži vien tiek “izzīstas no pirksta” tomēr neapšaubāmi ir arī komponentes, kas objektīvi sadārdzina mājas lapas izstrādes projektu. Viena no galvenajām šāda tipa komponentēm ir CMS jeb mājas lapas satura vadības sistēma, kas pēc projekta beigām ļauj pasūtītājam pašam koriģēt zināmu daļu no mājas lapas satura. Šāda iespēja neapšaubāmi ir priekšrocība pie nosacījuma, ja mājas lapu nepieciešams regulāri papildināt un pasūtītājam ir laiks pašam ar to nodarboties. Mūsu pieredze rāda, ka apmēram puse no mājas lapu īpašniekiem šo funkciju neizmanto. Iemesli tam var būt dažādi, bet kā viens no galvenajiem iemesliem jāmin laika un motivācijas trūkums satura vadības sistēmas apgūšanai. Katrai satura vadības sistēmai ir sava specifika un tās mēdz būt ļoti atšķirīgas. Atbildīgs mājas lapas izstrādātājs piedāvā īsāku vai garāku apmācības kursu un ja pasūtītājam apmācību laikā iegūtās zināšanas ir iespējams atsvaidzināt pie regulāras mājas lapas papildināšanas, tad CMS esamība ar gadiem atmaksājas. Taču, ja mājas lapu ir nepieciešams papildināt salīdzinoši reti, tad apgūtās zināšanas ātri vien aizmirstas un mēģinot papildināt mājas lapu tiek pieļautas kļūdas, kuru labošanā ir jāiesaistās mājas lapas izstrādātājam. Rezultātā pasūtītājs saprot, ka papildinot mājas lapu reti, vai arī situācijā, kad mājas lapa ir jāpapildina regulāri, taču uzņēmumā nav darbinieka, kam ar to nodarboties, ir pareizāk uzticēt to mājas lapas izstrādātājam, kas to izdarīs ātri un precīzi.
Individi.lv jau sākotnēji piedāvā mājas lapu izstrādi bez CMS, kas ļauj samazināt izstrādes laiku un piedāvāt lielisku gala rezultātu par zemāku cenu.

Ja arī jūs uzskatāt, ka nav vērts maksāt par lietām kuras neizmantojat, tad iespējams tieši mēs esam tie kas var palīdzēt jums tikt pie lieliskas mājas lapas īsākā laikā un par labāku cenu.
andris@individi.lv  |  +371 255 99 166